rnrn

بلیط سیستمی هواپیما

بلیط سیستمی

حتما شما هم هنگام خرید بلیط هواپیما با واژه چارتر و یا سیستمی برخورد کرده اید و برای خرید بلیط هواپیما دچار تردید شده اید. از جمله عواملی که باید در انتخاب نوع بلیط خود در نظر بگیرید می توان به درصد انجام سفر، مدت و محل اقامت، ساعت پرواز اشاره کرد. ما در این مقاله در نظر داریم شما را با بلیط سیستمی و مزیات و ایرادات آن آشنا کنیم. 

خرید بلیط هواپیما

بلیط سیستمی هواپیما به بلیط هایی گفته می شود که توسط خود شرکت هواپیمایی و بر روی سیستم ایرلاین ایجاد شده و توسط آژانسهای هواپیمایی به فروش می رسد. بلیط های سیستمی هواپیما را می توان تا 4 ساعت قبل از پرواز با پرداخت درصدی جریمه(بستگی به زمان باقیمانده تا پرواز و نوع ایرلاین) کنسل نمود.در نظر داشته باشیم شرایط کنسلی بلیط سیستمی هواپیما در شرکتهای هواپیمایی متفاوت میباشد اما بهترین شرایط را در کنسلی بلیط سیستمی هواپمایی ماهان و ایران ایر دارند. نرخ بلیط های سیستمی با توجه به شرایط بازار و تعداد پروازهای موجود در بازار از طرف ایرلاین تعیین می گردد و غالبا از نرخ های بلیط چارتر بالاتر می باشد.اما اگر زودتر اقدام به خرید بلیط سیستمی کنید میتوانید از پایینترین کلاس پروازی استفاده کرده و ازنرخ بلیط هواپیما ارزان بهره مند شوید.قیمت بلیط سیستمی روز به روز تغییر نمیکند و دچار هیچگونه افزایش و یا کاهش قیمت لحظه ای نمی گردد.

بلیط های سیستمی هواپیما دارای پروازهای برنامه ای بوده و اصولا احتمال کنسلی کمتری نسبت به پروازهای چارتری دارند.

                 بلیط سیستمی هواپیما

بلیط سیستمی برای خط های پروازی ثابت کاربرد بیشتری دارد، شهرهای توریستی ایران از جمله کیش و مشهد نیز دارای بلیط سیستمی میباشند.این را هم در نظر داشته باشید هرچقدر بلیط سیستمی هواپیما ارزانتری بخرید در صورت عدم انجام سفر و درخواست کنسلی مبلغ جریمه بیشتری باید بپردازید.

از دیگر محاسن بلیط سیستمی هواپیما قانون نو شو میباشد.یعنی اگر به هردلیل از پرواز جا بمانید و یا در ساعت آخر از انجام پرواز صرف نظر کنید می توانید بخشی از پول خود را پس بگیرید.البته درصد جریمه نو شو در شرکت های هواپیمایی مختلف میباشد.

ثابت بودن نرخ فروش بلیط هواپیما سیستمی از مهمترین مزیت آن به شمار می رود، این امر باعث می شود که مسافرین بتوانند بلیط خود را برای بازه های طولانی تر خریداری نمایند.رزرو بلیط سیستمی هواپیما برای کسانیکه قصد سفر به کشورهای خارجی با اخذ ویزا را دارند بسیار حائز اهمیت می باشد، چرا که سفارتخانه ها بلیط هواپیما به مقصد مورد نظر را از هفته ها قبل از تاریخ سفر مورد بررسی قرار می دهند.

فروش بلیط سیستمی هواپیما دارای کلاس بندی میباشد.به طور مثال دیروز شما بلیط تهران به کیش به قیمت صد هزار تومان برای خود تهیه کرده اید اما امروز همان پرواز به قیمت دویست هزار تومان به فروش می رسد که این نشان از پر شدن کلاس پروازی قبلی دارد.

شرکتهای هواپیمایی پروازهای خود را در تقریبا 6 الی 7 کلاس پروازی باز کرده و به فروش میرسانند.کلاسهای پروازی با حروف اختصاری مشخص شده و شرایط کنسلی بلیط های سیستمی در کلاس پروازی مختلف یکسان نمیباشد.

بلیط سیستمی هواپیما

از دیگر امکانات بلیط سیستمی،بلیط های کانکشن میباشد.به طور مثال اگر یک بلیط شیراز به تهران ماهان تهیه کرده و سپس از تهران به استانبول با ماهان پرواز دارید اما پرواز شیراز به تهران شما با تاخییر انجام شده و شما پرواز استانبول را از دست دادید،شرکت هواپیمایی بلیط تهران به استانبول شما را تغییر داده و در پرواز بعدی شما را جایگزین میکنند.

پروازهای سیستمی اصولا دارای صندلی های کلاس تجاری و یا همان بیزینس کلاس میباشند که میتوانید در صورت نیاز از آن صندلی ها استفاده نمایید.بیزینس کلاس ویژگی هایی از جمله نوع صندلی(بزرگتر و راحت تر)،کیترینگ بهتر،حمل بار بیشتر توسط مسافر و جایگاه و کانتر مخصوص مسافران بیزینس کلاس می باشد.

یکی دیگر از مزیت های بلیط سیستمی هواپیما نرخ کودک می باشد.در بلیط های چارتری کودک بالای 2 سال با نرخ بزرگسال محاسبه می شود اما در بلیط های سیستمی هواپیما کودک 2 تا 12 سال بانرخ کمتری محاسبه می شود که این نرخ اصولا 70 درصد نرخ بزرگسال می باشد.

تنها مواردیکه بعنوان عیب می توان به بلیط سیستمی نسبت داد قیمت آن می باشد که اصولا نسبت به بلیط چارتر از قیمت بالاتری برخوردار است، کم بودن بلیط سیستمی در برخی فصول سال هم از دیگر معایب بلیط سیستمی به شمار می رود.

بلیط جت به شما پیشنهاد می کند اگر برنامه سفر برای تاریخهای دور را دارید و یا از انجام قطعی سفرتان مطمئن نیستید برای سفر خود بلیط سیستمی تهیه کنید تا اگر به هردلیلی از سفر پشیمان شدید بتوانید با پرداخت درصدی جریمه مبلغ پرداختی خود را پس گرفته و بلیط خود را کنسل کنید.

برخی اصطلاحات که در زمان خرید بلیط سیستمی هواپیما باید بدانید:

IT Fare:به بلیط هایی گفته می شود که مستقیم از طرف ایرلاین صادر می شود و یا به آژانس های خاصی که فروش بالایی دارند، اجازه فروش داده می شود که به اصطلاح(Promotion-پروموشن) نامیده می شود.

MARKET Fare:به بلیط هایی که بصورت عادی و روتین توسط آژانس ها و یا وب سایت ها بفروش می رسد.

ویژگیهای خرید بلیط هواپیما سیستمی:

1- Early Booking:خرید بلیط هواپیما از چندین ماه زودتر.

2- Change Date:مسافران با پرداخت درصدی به عنوان جریمه (که در هر کلاس پروازی متفاوت است ) می توانند تاریخ پرواز خود را تغییر دهند.

3- Refund:مسافران می توانند با پرداخت جریمه پرواز خود را کنسل نمایند.

4- No show:اگر مسافر از بلیط خود استفاده نکند و بعد از تاریخ پرواز بخواهد بلیط خود را کنسل کند با پرداخت جریمه الباقی مبلغ به مسافر برگردانده می شود.

برخی از بلیط های سیستمی ایرلاین ها به شرح ذیل می باشد:

بلیط سیستمی ماهان

بلیط سیستمی آسمان

بلیط سیستمی ایران ایر

بلیط سیستمی زاگرس

بلیط سیستمی کاسپین

بلیط سیستمی آتا

بلیط سیستمی قشم ایر

بلیط سیستمی کارون(نفت ایر)

بلیط سیستمی کیش ایر    

بلیط سیستمی معراج

بروزرسانی:1398/09/27

بلیط جت به سرعت جت


بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.