rnrn

کنسلی بلیط هواپیما

کنسلی بلیط هواپیما

تصمیم گرفته اید سفر بروید و برنامه ریزی های لازم را انجام داده اید. با مراجعه به سایت خرید بلیط هواپیما و تماس با آژانس تلفنی برای سفر بلیط هواپیما تهیه کرده اید. ناگهان اتفاقی پیش می آید و ناگزیر هستید سفرتان را لغو کنید. یا ممکن است قبل از انجام پرواز از سمت آژانس مسافرتی به شما اعلام کنند که پرواز شما کنسل شده است. برای لغو سفر، اولین قدم کنسل کردن بلیط هواپیماست. با کنسل کردن بلیط خود، می توانید با کسر درصدی جریمه، هزینه پرداختی برای بلیط هواپیما را دریافت کنید. قصد داریم در این مقاله تمام نکات لازم در مورد کنسلی بلیط هواپیما را یاد دهیم. با ما در بلیط جت همراه باشید تا آگاهی های لازم در مورد کنسلی بلیط هواپیما را به دست آورید.

 

بلیط کنسلی هواپیما

کنسلی بلیط هواپیما تحت شرایط مختلف صورت می گیرد و ممکن است از سمت مسافر و یا شرکت هواپیمایی این اتفاق بیفتد. لازم است بدانید با توجه به نوع کنسلی باید اقدامات مختلفی برای استرداد وجه پرداختی انجام دهید تا هزینه بلیط شما سوخت نگردد.

انواع کنسلی بلیط هواپیما

  • کنسلی توسط مسافر
  • کنسلی توسط شرکت هواپیمایی
  • بدی آب و هوا
  • نقص فنی

کنسلی توسط مسافر

بسیار برای مسافران پیش می آید که به دلایل مختلف مجبور به کنسل کردن بلیط هواپیمایشان می شوند. اما باید توجه داشته باشید کنسلی از سمت مسافر و درصد جریمه ی که کسر می گردد به نوع بلیط خریداری شده بستگی دارد. شما برای خرید هواپیما یا باید بلیط سیستمی بخرید یا بلیط چارتری. هر کدام از این بلیط ها مزیاتی نسبت به همدیگر دارند. می توانید در مقاله تفاوت بلیط سیستمی با بلیط چارتری، این دو را باهم مقایسه کنید.

 

کنسلی بلیط هواپیما

کنسلی بلیط سیستمی

اگر برای سفر خود بلیط سیستمی تهیه کرده اید بهتر است بدانید کنسلی این بلیط آسان است و برای لغو سفرتان فقط کافیست با آژانس مسافرتی که از آنجا بلیط خریده اید تماس بگیرید و یا اگر بلیط خود را آنلاین خریده اید از طریق سایت، فرم کنسلی بلیط هواپیما را پر کنید. بخاطر داشته باشید برای کنسلی بلیط هواپیما در بلیط جت، می توانید تنها با یک تماس با پشتیبانی 24 ساعته ی ما، در هر زمانی از روز، اعلام کنسلی کرده و در کمتر از 48 ساعت هزینه خود را پس از کسر درصدی جریمه که در ادامه توضیح خواهیم داد، دریافت کنید.

کنسلی بلیط چارتری:

کنسلی بلیط چارتری به راحتی بلیط سیستمی نیست و حتی در بعضی مواقع ممکن است کل وجه پرداختی شما سوخت گردد. چرا که کنسلی این نوع بلیط توسط چارترکننده انجام می گیرد و با توجه به قوانین و مشخصاتی که چارتر کننده تعیین می کند درصد جریمه کنسلی تعیین می گردد. اگر شما برای سفرتان بلیط چارتری خریده اید برای کنسل کردن آن لازم است با آژانس مربوطه تماس بگیرید و لغو سفرتان را به آنها اعلام کنید. در این صورت کانتر مربوطه پس از تماس با شرکت چارتر کننده، میزان درصد جریمه را به شما اعلام می کنند و مابقی هزینه را به حسابتان واریز می نمایند.

لازم است بدانید ما در شرکت خیام گشت (با مدیریت آقای همدانی که مدیر بلیط جت نیز می باشند)، فول چارتر تمام پرواز های ایران ایر برای مسیرهای استانبول، دبی، ازمیر و نجف هستیم و تمام تلاشمان را به کار گرفتیم تا همیشه همراه مسافران باشیم. از این رو در صورت کنسلی بلیط چارتری برای مسیرهای ذکر شده، همچون کنسلی بلیط سیستمی می توانید با یک تماس پس از کسر درصدی از جریمه، مبلغ پرداختی را دریافت کنید.

میزان درصد جریمه هنگام کنسلی بلیط هواپیما

درصد جریمه بلیط سیستمی:

میزان درصد جریمه ای که کسر می گردد، به دو عامل بستگی دارد: 

  • زمان اعلام کنسلی بلیط هواپیما
  • شرکت هواپیمایی

در جدول زیر میزان جریمه با توجه به زمان اعلام کنسلی و نوع شرکت هواپیمایی را ملاحظه می کنید:

درصد جریمه بلیط سیستمی

  درصد جریمه بلیط چارتر خیام گشت

همان طور که پیش تر نیز گفتیم میزان جریمه ی کسری هنگام کنسلی بلیط چارتر، به قوانین تعیین شده توسط چارترکننده بستگی دارد و حتی ممکن است کل پول شما سوخت نگردد بنابراین پیشنهاد ما به شما این است در صورت عدم اطمینان از انجام سفرتان، از خرید بلیط چارتر ارزان صرف نظر کنید و بلیط سیستمی تهیه کنید.

در جدول زیر درصد جریمه تعیین شده توسط خیام گشت برای کنسلی بلیط مسیرهای دبی، استانبول، ازمیر و نجف را میبینید:

درصد جریمه بلیط چارتری

کنسلی توسط شرکت هواپیمایی:

اگر پروازی قبل از فرا رسیدن انجام پرواز کنسل شود همکاران ما طی تماس تلفنی و ارسال پیامک به مسافران محترم اطلاع رسانی خواهند کرد که در این صورت کل مبلغ پرداختی به شما عودت داده خواهد شد و یا در صورت تمایل میتوانید پروازهای جایگزین پیشنهادی را انتخاب کنید. در غیر اینصورت بلیط جت هیچگونه تحمیلی در انتخاب پرواز جایگزین به شما نخواهد داشت و مبلغ پرداختی شما بدون هیچ کم و کاستی به حسابتان واریز خواهد شد. البته تمام سعی تیم پشتیبانی بلیط جت بر این است تا پروازهای پیشنهادی هم قیمت و هم زمان به شما ارائه شود ولی اگر اختلاف قیمتی در این بین وجود داشت باید توسط شما مسافر محترم پرداخت شود.

کنسلی به علت بدی آب و هوا و نقص فنی:

گاهی اوقات نیز ممکن است کنسلی به دلایل مختلفی از جمله بدی آب و هوا یا نقص فنی در فرودگاه اتفاق بیفتد.ممکن است مسافرین در فرودگاه حضور داشته باشند پرواز هنوز از زمین بلند نشده و یا حتی در فرودگاه مقصد به زمین ننشسته به مبدا بازمیگردد، در صورت بروز چنین مشکلی برای استرداد هر چه سریعتر وجه خود، باید تصویر بلیط مهر شده خود را برای همکاران ما در بلیط جت فکس و یا ایمیل نمائید (برای تایید دریافت حتما با ما تماس بگیرید) و اصل بلیط را نزد خود داشته باشید تا در صورت لزوم برای شرکت هواپیمایی مورد نظر ارسال نمائید.

ساعت پرواز تغییر کند تکلیف چیست؟

گاهی ممکن است که زمان پرواز تغییر کند یعنی تعجیل یا تاخیر در پرواز صورت گیرد که همکاران ما این موضوع را تلفنی و یا با ارسال پیامک به شما اطلاع خواهند داد. اگر این تعجیل پرواز  بیش از نیم ساعت و یا تاخیر پرواز بیش از دوساعت باشد و نظر مسافر در این رابطه مساعد نباشد و شرایط را نپذیرد میتواند بدون هیچ جریمه و خسارتی بلیط خود را کنسل نماید و استرداد وجه توسط همکاران ما صورت خواهد گرفت.

کنسلی بلیط هواپیما

در مجموع در بلیط هواپیما چارتر و بلیط سیستمی هواپیما کنسلی وجود دارد و باید قبل از خرید از قوانین و مقررات کنسلی بلیط هواپیما اطلاعات کافی داشته باشید.

بروز رسانی:1398/10/06

بلیط جت به سرعت جت


بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.