انواع هواپیمای مسافربری

انواع هواپیمای مسافربری

ایرباس :

خانواده بزرگ ایرباس شامل هواپیماهای مختلف از جمله کوتاه برد، میان برد و دور برد می باشدکه این هواپیما ها با مدل خاصی از ایرباس 318 تا ایرباس 380 نامگذاری شده اند. ایرباس محصول مشترک فرانسه – امریکا و چند کشور دیگر می باشد.

از هواپیماهای کوتاه برد می توان به ایرباس 319 اشاره کرد که با ظرفیت 119  صندلی و مسافت 3390 کیلومتر می باشد. شرکت قشم ایر دارای این نوع هواپیما می باشد. هواپیمای میان برد مانند ایرباس 310 که با ظرفیت 280 صندلی و مسافت 8050 کیلومتر می باشد که هواپیمای ایرباس 310 در حال حاضر در شرکتهای ایران ایر، تابان، ماهان مشغول خدمت می باشد.

هواپیما دور برد ایرباس 380 می باشد که یک هواپیمای قاره پیما و بزرگ می باشد که ظرفیت آن در حالت اکونومی 840 صندلی و برد مسافت آن 14815 کیلومتر معادل از قاره اقیانوسیه به قاره امریکاست. در شرکتهای هوایی کلاسهای مختلف تجاری این هواپیما موجود است که در آن امکاناتی از جمله سوئیت، میز کار، صندلی ماساژ و تختخواب نیز دارد.

(توضیحات بیشتر در مورد ایرباس) 

ایرباس بلیط جت

بوئینگ:

هواپیمای بوئینگ یک هواپیما ساخت کشور آمریکاست و جزو بزرگترین کارخانجات هواپیما سازی دنیا می باشد. بوئینگ دارای هواپیمای کوچک کوتاه برد و میان برد و دور برد می باشد.در سال 1997 کارخانه بوئینگ، شرکت مک دانل داگلاس را خریداری کرد و به پشتیبانی هواپیماهای آن پرداخته که از آن پس این هواپیما به بوئینگ MD معروف شده که در حال حاضر حدود 46 فروند بوئینگ MD در ایران موجود است.

از مدلهای دیگر میان برد بوئینگ می توان به بوئینگ 737 اشاره کرد که از سال 1967 شروع به تولید آن شده است و در حال حاضر نیز مدل پیشرفته آن بنام بوئینگ 737 مکس تولید می شود. در ایران شرکتهای کاسپین، آسمان، وارش، کیش ایر، سپهران، آتا، ساها دارای هواپیمای بوئینگ 737 می باشند که مدل های مختلفی از نوع 400 – 737 تا 800 – 737 می باشد که نوع تایپ در میزان تعداد صندلی و چیدمان آن تاثیر دارد. از مدلهای دور برد بوئینگ می توان به بوئینگ 777  که قاره پیما می باشد اشاره کرد که دارای 555 صندلی و مسافت 17445 را طی می کند.

نکته جالب در بوئینگ، مدل بوئینگ 727 می باشد که آخرین استفاده کننده آن در دنیا شرکت هواپیمایی آسمان می باشد.

(توضیحات بیشتر در مورد بوئینگ)

بوئینگ بلیط جت

فوکر:

هواپیمای فوکر که یک هواپیمای غالبا کوتاه برد ساخت کشور هلند با انواع مختلفی از جمله فوکر 50، فوکر 70، فوکر 100 می باشدکه بهترین و پرکاربردترین آن فوکر 100 با ظرفیت 103 صندلی و طی مسافت 1550 کیلومتر یک هواپیمای کوتاه برد است. در ایران انواع هواپیمای فوکر که شرکتهای هواپیمایی کارون(نفت ایر)، آسمان و ایران ایر مشغول به بهره برداری می باشندموجود است.

(توضیحات بیشتر در مورد بوئینگ)

فوکر بلیط جت

توپولوف:

هواپیمای توپولوف ساخت کشور روسیه که از سال 1922 در حال تولید است. مدل ها ی قدیمی توپولوف 154 می باشد که بسیاری از آنها دچار سانحه شد. در ایران از اوایل اسفند 1388 هواپیماهای توپولوف به قانون منع پرواز برخورد کردند و دیگر استفاده نشده اند. نوع جدید آن توپولوف 204 می باشدکه در حال حاضر در حال تولید است و عمده اپراتور آن شرکتهای روس و ایرلاین ایرفولوت می باشد.

(توضیحات بیشتر در مورد توپولوف)

توپولوف بلیط جت

هواپیمای ای تی آر:

هواپیماهای ای تی آر هواپیمای کوچکی از نوع کوتاه برد که دستاورد برجام برای ما خرید تعدادی از این نوع هواپیماهاست .در ایران شرکتهای آسمان و ایران ایر اپراتور این نوع هواپیما می باشند.

(توضیحات بیشتر در مورد ای تی آر)

ای تی آر بلیط جت


بلیط جت به سرعت جت


بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.