rnrn

سفر به اصفهان

سفر به اصفهان

اصفهان نصف جهان! بارها این جمله را شنیده ایم اما چرا به اصفهان میگویند نصف جهان!؟ در این مقاله میخواهیم شما را با شهر زیبای اصفهان آشنا کنیم.

اصفهان-بلیط جت

در دامنه های شرقی کوه زاگرس شهر هایی با قدمت و تاریخ بلند بالایی قرار گرفته است. اصفهان یکی از آنها میباشد که بر روی آبرفت زاینده رود قرار گرفته است و با آب و هوای نیمه خشک معتدل هر ساله گردشگران زیادی را از اقصی نقاط جهان به خود جذب میکند. اولین دین مردم این شهر اسلام میباشد ولی از گذشته تا کنون اقلیتهای مذهبی دیگری مانند ارامنه و یهودیان در آنجا زندگی میکنند. از زمان پیدایش و زیست در این شهر اسامی مشهورو مختلفی همچون صفاهان ، صفویان ، پارتاک ، پارک ، پاری ، پاریتاکن،  پرتیکان ، جی ، رشورجی ، سپاهان ، سپانه ، شهرستان ، صفاهان ، صفاهون ، گابا، گابیان ، گابیه ، گبی ، گی برای آن انتخاب کرده بودند و بعد ازآنکه توسط اعراب مسلمان فتح شده به دلیل آنکه عربها حرف (پ) را نداشتند و با لهجه خاص خود گویش میکردند نام شهر به اصفهان تبدیل و تلفظ شد.

در جهان اسلام از اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگی یاد میشود و با وجود جاذبه های بسیار متنوع و زیبای تاریخی خود توریستهای زیادی را به سوی خود میکشاند. اصفهان از لحاظ جمعیتی بعد از تهران و مشهد سومین شهر انتخاب شده است. 

اصفهان مهد زیبای هنر و صنایع دستی نیز میباشد. از جمله صنایعی که از دستاان زحمتکش اصفهانی ها برمیاد زنجیربافی، پولک دوزی، زر کشی، زربافی، گلابتون دوزی، سکمه دوزی  و سیم کشی هستند. اصفهان با داشتن  صنایع دیگری مانند خاتم کاری، قلم زنی، میناکاری، کاشی کاری، زرگری طلا و نقره در دنیا معروف است که به عنوان سوغاتی از تمامی این صنایع نیز استفاده میکنند. شهر اصفهان از نظر کشت میوه های خوش طعمی همچون گلابی، سیب گلاب، پیاز کوهی و کرفس و دیگر محصولات کشاورزی بسیار مورد توجه قرارگرفته است.

گویش مردم اصفهان عمدتا فارسی میباشد. البته بعد از جنگ تحمیلی افراد زیادی از مردم جنوب کشور اللخصوص خوزستان به اصفهان مهاجرت کردند و تعداد بسیاری از آنها در شهرستانهای فولادشهر، شاهین شهر و بهارستان ساکن شده اند.

اصفهان دارای فرودگاه پر رفت و آمدی به نام فرودگاه شهید بهشتی می باشد که این فرودگاه از نظر تعدد پروازی در رتبه 9 فرودگاههای کشور قرار دارد.پرواز چارتر اصفهان و پروازهای سیستمی و برنامه ای اصفهان باعث شده بلیط هواپیما اصفهان به وفوور یافت شود.از اصفهان به تهران روزانه 8 پرواز با شرکتهای مختلف انجام می شود.از دیگر مسیرهای شلوغ پرواز اصفهان به مشهد و اصفهان به کیش می باشد.

چندی از جاذبه های گردشگری اصفهان:

میدان نقش جهان

مسجد شیخ لطف الله

 پل خواجو

 سی و سه پل

کاخ چهل ستون

منارجنبان

باغ پرندگان

سوغات اصفهان:

گز

گز

برشتوک

برشتوک

پولکی

پولکی

عسل فریدونشهر

عسل-فریدونشهر

شیرینی برنجی

شیرینی-برنجی

شیرینی کرکی

شیرینی-کرکی

جوز قندی

جوز-قندی

سایت بلیط جت مفتخر است فروش بلیط ارزان اصفهان را برای مسافرین عزیز به ساده ترین شکل ممکن میسر ساخته، با خرید بلیط هواپیما اصفهان از تخفیف های ویژه و پشتیبانی 24 ساعته ما بهره مند گردید.

بلیط جت به سرعت  جت


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.