rnrn

سفر به نجف

سفر به نجف

کشور عراق یکی از مهمترین مراکز گردشگری مذهبی در جهان اسلام به شمار می اید.آرامگاه حضرت علی (ع) در مهمترین شهر عراق، نجف به یکی از مکان های متبرکه برای زائران تبدیل شده است.در این مقاله برآنیم که اطلاعاتی جامع پیش از سفر به این در اختیار شما قرار دهیم.

حرم مسلم بن عقیل

در ابتدا به برسی آب و هوای این شهر می پردازیم، نجف دارای آب و هوای گرم در تابستان می باشد تا حدی که در گرمترین روزها 45 تا 50 درجه گزارش شده است.

زبان رسمی این شهر عربی و کردی است و واحد پول رایج آن دینار عراق می باشد.

با توجه به شرایط امنیتی، سفرهای انفرادی توصیه نمی شود و به همین دلیل تورهای گروهی در غالب زمینی و هوایی بسیار مورد استقبال می باشد و مسافران در شهرهایی چون کربلا و نجف استقرار می یابند.

در تورهای زمینی مسافران از مرزهای مهران یا خسروی وارد عراق شده و به زیارت شهرهایی چون نجف، کربلا، کاظمین و سامرا می پردازند.کاروان های زیارتی با رزرو هتل های درجه الف و ب از جمله نورالعباس، الغالب، نورالنجف و ... به خدمت رسانی زائران می پردازند.در این تورها هزینه صبحانه، نهار، شام، زیارت عتبات، ترانسفر بین شهرها، مداح و ... با کاروان زیارتی است.

در مورد هزینه حمل و نقل می توان متذکر شد که هزینه حمل و نقل عمومی در کشور عراق ارزان می باشدو به راحتی می توان برای مسیرهای دور و نزدی از تاکسی استفاده کنید.

ذائقه غذایی در نجف باب طبع ایرانیان است و در اینباره می توان به قیمه نجفی، ته چین عراقی، بریانی، کباب، بامیه با عطر و طعمی خوش و معطر پذیرای عاشقان بارگاه امام علی (ع)می باشد. 

نجف-بلیط جت

برای خرید بلیط هواپیما تهران نجف کلیک کنید

در مورد سوغاتی شهر نجف می توان به بازار بزرگ نجف اشاره کرد که زائران برای خرید سوغاتی به این بازار رفته و هدایایی برای تبرک مانند تسبیح، سجاده، چادر و خاک تبرک خریداری می کنند.در نزدیک حرم نیز دستفروشانی به برگزاری بساط می پردازند اکثر آنها فروش لباس و یا انگشتر انجام می دهند.

در مورد مکان های زیارتی می تان به موارد ذیل اشاره کرد:

آرامگاه کیل ابن زیاد

صافی صفا

آرامگاه شیخ طوسی

آرامگاه حضرت هود

مقام حضرت حجت

قبرستان وادی السلام

به دلیل فاصله نزدیک شهر نجف و کوفه (حدود 15 کیلومتر)زائران نجف در توری یک روزه به زیارت مسجد کوفه، حرم مسلم بن عقیل، آرامگاه هانی بن عروه، خانه امیرالمومنین، آرامگاه مختارثقفیی، آرامگاه میثم تمار، قصر دارالاماره، مسجد سهله نائل میشوند.

بعد از توضیحات در مورد کشور عراق و شهر نجف باید در مورد سفر هوایی به این نقطه توضیحاتی ارائه دارد اولین قدم در این رابطه خرید بلیط هواپیما تهران نجف می باشد، سایت بلیط جت یکی از قدرتمند ترین سایت های رزرو آنلاین بلیط هواپیما در مسیر تهران نجف می باشد که بلیط چارتر نجف را بصورت تکی و گروهی ارائه می دهد شایان ذکر است که مسافرین گرامی می توانند بلیط خود را از کلیه ایرلاین هایی که در این مسیر پرواز دارند با پشتیبانی 24 ساعته تهیه کنند و با خیالی آسوده از سفر خود لذت ببرند.

امیدواریم با مطالعه این مقاله یک آگاهی نسبی در مورد سفر به نجف کسب کرده باشید.

آخرین بروزرسانی 1397/12/13


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.