rnrn

رفت و آمد آسان در استانبول

رفت و آمد آسان در استانبول:

رفت و آمد در استانبول

استانبول:

یک مقصد رویایی هست و در حاشیه اروپا قرار دارد.جائیکه غرب را به شرق و اروپا را به آسیا متصل می کند.شهری با دو فرهنگ غنی آسیایی و اروپایی که پیشنهاد میکنیم در سفر به استانبول هر دو این مناطق را ببینید.اما سوالی که پیش می آید این است که چگونه در استانبول این مسیر را با کمترین هزینه طی کنیم.همیشه یکی از دغدغه های سفر چگونگی رفت و آمد در آن هست و همه ما مشتاق این هستیم که مسیرها را از قبل شناسایی کنیم تا از زمان خود بهتر استفاده کرده و در هزینه های خود صرفه جویی کنیم.ما در بلیط جت تلاش کردیم تا در این مطلب شما را با رفت و آمد در استانبول آشنا کنیم.

اگر قصد سفر به استانبول را دارید راهنمای سفر به استانبول را مطالعه نمائید.

انواع رفت و آمد در استانبول
اتوبوس:
اتوبوس

مطمئنا اتوبوس ها ارزان ترین و اقتصادی ترین وسیله خمل و نقل در دنیا هستند، اگرچه اتوبوس ها معمولا شلوغ هستند و پیدا کردن اتوبوسی که به مقصد مورد نظر شما برود چندان آسان نیست اما بدلیل مقرون به صرفه بودن ترجیح اکثریت مسافرین میباشد.

متروباس:

متروباس

علاوه بر اتوبوس های داخل شهری که مسافران را در نقاط مختلف شهر جابجا می کنند یک خط اتوبوس خصوصی همچون بی آرتی های تهران در استانبول وجود دارد که متروباس نامیده می شود و رفت مسافران را از بخش آسیایی به اروپایی راحت می کند.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مترو باس و مسیرهای آن می توانید به وب سایت https://www.iett.istanbul مراجعه کنید.

خرید بلیط استانبول
مترو و تراموا 

ازدیگر وسائل نقلیه که رفت و آمد عموم را راحت کرده مترو وتراموا هستند.این سیستم ها دسترسی آسان به بسیاری از نقاط مهم در هر دو بخش اروپایی و آسیایی را به مسافران خود می دهند.

مترو: 

مترو

سیستم مترو استانبول از آکسارای - فرودگاه آتاتورک تا کرازلی(خط M1) از حاجی عثمان تا ینی کاپی (خط M2) و از کرازلی به الیمپیات، باشاک شهیر(خط M3) در بخش اروپایی و از طرف کادی کوی تا توشان تپه (خط M4) و اسکودار تا یامان اولر (خط M5) در سمت آسیایی استانبول فعالیت می کند.

تراموا

تراموا نیز راهی سریع و آسان برای سفر در بین مناطق پرطرفدار استانبول را فراهم می کند. تراموا (از طریق امینونو و سلطان احمد) از باغچیلار به کاباتاش (خط T1) ، از توپکاپی تا مسجد ای سلام (خط T4) ، عبور می کند.

همچنین دو تراموای نوستالژیک هست که اکثر گردشگران با آنها آشنایی دارند و آنها را نماد استانبول می شناسند. یکی از این ترامواها در قسمت اروپایی از میان خیابان استقلال - بین تاکسیم تا تونل (خط T2)-  و دیگری در قسمت آسیایی از میان خیابان بهاریه - از کادیکوی به مودا (خط T3) - حرکت می کند.

بهتر است بدانید دوخط راه آهن در انتهای خیابان استقلال نیز هست که کاباتاش را به تکسیم (خط F1) و کاراکوی را به تونل (خط F2) وصل می کند و رفت و آمد را آسانتر میکند.

برای اطلاع بیشتر از خطوط راه آهن به وبسایت https://www.metro.istanbul/ مراجعه کنید.

قطار مرمری و گیبزه هالکالی

ایستگاه قطار

قطار مارماری و گیبزه هالکالی قطار تندرویی هستند که بخش اروپایی و آسیایی را در زیر دریا به هم وصل میکنند.مارماری یک تونل 76 کیلومتری در زیر دریای مارماره هست که مسافران را تنها در مدت زمان کمی از kazlicesme بخش اروپایی به Ayriliik cesmesi بخش آسیایی می برد.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مارماری به وبسایت http://www.marmaray.gov.tr مراجعه کنید.

 تاریخ بروزرسانی:1399/06/03

بلیط جت به سرعت جت

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.