rnrn

نکات ضروری سفر

نکات ضروری سفر

نکات ضروری سفر

سفر رفتن از جمله تفریحاتی هست که هرکسی در طول عمر خود آن را تجربه می کند. فرقی نمی کند به مکانی دور و یا نزدیک سفر کنید اما مهمترین نکته که برای داشتن یک سفر عالی باید رعایت کنید این است که برنامه سفر داشته باشید. شما می توانید یک مقصد لوکس و لاکچری را بدون داشتن برنامه سفر و عدم رعایت نکات ضروری قبل و بعد از سفر، آن را به بدترین سفر خود و یک مقصد معمولی را با برنامه ریزی قبل از سفر، به بهترین سفر خود تبدیل کنید. با ما باشید تا بعضی از این نکات ضروری را باهم مرور کنیم.

نکات ضروری سفر

انتخاب وسیله نقلیه مناسب سفر

اولین نکته هنگام سفر رفتن انتخاب وسیله نقلیه است که معمولا با در نظر گرفتن شرایط مختلف این انتخاب صورت می گیرد. اگر تصمیم دارید با هواپیما سفر کنید حتما با جستجو در اینترنت قیمت ها را باهم مقایسه کنید و ارزانترین بلیط متعلق به یک شرکت هواپیمایی معتبر را بخرید. بهتر است بدانید می توانید با مراجعه به سایت بلیط جت و یا اپلیکیشن بلیط جت ارزانترین بلیط چارتری و یا سیستمی را تهیه کنید.

اگر تصمیم دارید با ماشین خود به سفر بروید حتما قبل از سفر کنترل های لازم را از جهت سالم بودن موتور، ترمز ماشین، زاپاس، روغن و ... انجام دهید. ( در روزهای زمستان حتما حواستان به زنجیر چرخ ماشین باشد).

 انتخاب وسیله نقلیه مناسب

 • بهترین مقصد را با توجه به فصل مورد نظر انتخاب کنید

شهرها و کشورهای مختلف دارای جاذبه های گردشگری شاخصی هستند که در فصول مختلف شرایط یکسانی را برای گردشگران به وجود نمی آورند. بنابراین بهتر است مقصد مناسبی با فصلی که قصد سفر دارید را برای سفر انتخاب کنید تا بتوانید بیشترین بهره را از سفر ببرید. برای انتخاب مقصد سفر در فصول مختلف باید تمام جوانب را از قبیل تفریحات رایج فصل، شرایط آب و هوایی، گرمایی و سرمایی بودن خودتان و ... را در نظر بگیرید.

نوروز کجا بریم؟

بهترین مقصد برای سفر

 • بررسی وضعیت آب و هوای شهر مقصد

بهتر است قبل از سفر یک جست و جو در اینترنت انجام دهید و ازشرایط جوی و آب و هوای جایی که میخواهید به آنجا سفر کنید اطلاعات کاملی به دست بیاورید تا لباس های مناسب فصل و لوازم مورد نیاز همراه خود داشته باشید.

 • بیمه ی سفر یعنی همه چیز

به جرات می توان گفت که بیمه ی سفر از ضروری ترین چیزهایی است که قبل از سفر باید به فکر آن باشید. در میان نکات ضروری سفر حتما در خاطر داشته باشید که قبل از هرکاری باید بیمه ی سفر را دریافت کنید. همانطور که می دانید هزینه های پزشکی و درمانی در کشورهای دیگر برای گردشگران بسیار بالا است. اگر در سفر اتفاق ناگواری برایتان بیفتد و یا بیمار شوید، در صورت نداشتن بیمه سفر مجبور به پرداخت مبلغ گزافی خواهید شد. پس حتما از آژانس هواپیمایی بیمه ی سفر بخواهید.

بیمه سفر

 • حتما قبل از سفر درباره ی دیدنی های گردشگری شهر مقصد بخوانید

قبل از سفر به مقصد مورد نظر، حتما درباره مراکز تفریحی، گردشگری و مراکز خرید آن اطلاعات کافی به دست بیاورید تا در طول سفر از زمان خود نهایت استفاده را ببرید. اینترنت دنیای اطلاعات است و هرچیزی را که بخواهید می توانید فقط با یک جست و جو به آن دست یابید. با مراجعه به مجله گردشگری سایت بلیط جت،  جاذبه های گردشگری مقصد مورد نظرتان را بخوانید.

مراکزی را که میخواهید از آنها بازدید کنید را بیابید و آدرس، ساعت بازدید و نحوه دسترسی به آنجا را بنویسید. بسیاری از مراکز گرشگری ساعت و روز بازدید مشخصی دارند.

دیدنی های گردشگری شهر مقصد

 • محل اقامت و فاصله آن تا مراکز گردشگری

در رابطه با محل اقامت خود اطلاعات کافی کسب کنید. داشتن شماره تلفن هتل محل اقامت بسیار مهم است که می توانید در زمان خرید تور از نماینده آژانس دریافت کنید و یا با کمی جستجو در اینترنت به آن دست پیدا کنید. به یاد داشته باشید هتلی را که فاصله کم و دسترسی راحتی به مراکز گردشگری دارد را برای اقامت انتخاب کنید تا در طول سفر اذیت نشوید.

 • قبل از سفر در مورد خوراکی ها و رستوران های شهر مورد نظرتان بپرسید

هر شهری خوراکی ها و غذاهای ویژه و منحصر به فردی دارد و چشیدن طعم های بی نظیر این غذاها خالی از لطف نیست. پس بهتر است قبل از سفر درخصوص غذاها و رستوران هایی که بهترین غذاها را در نهایت رعایت بهداشت سرو می کنند بپرسید و اطلاعات کافی به دست بیاورید.

خوراکی ها و رستوران های مقصد

 • چمدان هایتان را دو سه روز قبل از سفر آماده کنید

بسیار پیش آمده که یک وسیله ضروری را که در طول سفر به آن نیاز دارید را فراموش کرده اید. بنابراین برای اینکه چنین مشکلی پیش نیاید بهتر است از دو الی سه روز قبل لیستی از لوازمی که در سفر نیاز دارید را تهیه کنید و یک روز قبل چمدان هایتان را طبق لیست مورد نظرتان ببندید. در این صورت استرس کمتری متحمل می شوید و مطمئن هستید تمام وسایل را با خود به همراه دارید.

جمع کردن وسائل سفر

 • برای رفتن به فرودگاه و یا ترمینال و راه آهن دیر نکنید

ترافیک در اکثر شهرها معضل بزرگی به حساب می آید و اگر درست برنامه ریزی نکنید ممکن است از سفر جا بمانید. پس برای تعیین زمان حرکت خود شرایط موجود را در نظر بگیرید و حتی کمی زودتر در محل مورد نظر حاضر باشید تا به خود و خانواده تان استرس انتقال ندهید و شروع خوبی برای سفر داشته باشید.

از بلیط خود یک پرینت به همراه داشته باشید

اگر با هواپیما سفر می کنید بهتر است از بلیط خود پرینت بگیرید. درست است که در کلیه پروازها نیازی به وجود پرینت بلیط نیست اما در نظر داشته باشید اگر پرواز بالای 2 ساعت تاخیر داشته باشد و شما بخواهید از پرواز انصراف دهید نیاز به پرینت بلیط ممهور به مهر تاخیر شرکت هواپیمایی هست. حواستان باشد در مسافرت های هوایی بایداطلاعاتی نظیر آژانس صادر کننده،رفرنس یا شماره واچر را بدانید.

فتن به فرودگاه و ترمینال

 • برای هزینه های خود در سفر برنامه داشته باشید

همیشه بیشتر از مبلغ مورد نیاز همراه خود داشته باشید، اما از ابتدای سفر برای مخارج سفر یک سقفی تعیین کنید و پولتان را بودجه بندی کنید تا بیش از آن مبلغ خرج نکنید. هر چه پول بیشتری داشته باشید نگرانیتان هم در طول سفر کمتر است.

برنامه داشتن در سفر

 • از فیلترشکن استفاده کنید

استفاده از vpn یا فیلترشکن ها یکی از نکات ضروری سفر است که معمولا به آن توجه نمی شود. وقتی شما در سفر به اینترنت های بی سیم متعدد وصل می شوید احتمال هک شدن اطلاعاتتان بالاست. برای جلوگیری از این امر بهتر است که ابتدا فیلترشکن را فعال کنید.

 • سعی کنید کلمات ضروری زبان شهر مقصد را یاد بگیرید

از دیگر نکته های ضروری سفر که باید به آن توجه کنید این است که خیلی از کشورها به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند. سعی کنید کلمات پر کاربرد و مورد نیاز را قبل از سفر یاد بگیرید و در ارتباط برقرار کردن با مردم محلی استفاده کنید. برای مردم محلی خوشایند است که گردشگران از زبان محلی استفاده کنند. همچنین به جای استفاده از اپلیکیشن های مترجم بهتر است که از زبان بدن استفاده کنید.

 • از پاسپورت خود کپی بگیرید و در ایمیلتان ذخیره کنید

ممکن است خدایی ناکرده در سفر بدشانسی بیاوردی و وسایل خود را گم کنید، به همراه داشتن چند کپی از پاسپورت و ذخیره ی آن در ایمیل تان از نکاتی هست که در چنین مواقعی به کارتان می آید و  در صورت گم شدن پاسپورت فرایند کارتان راحت تر انجام می شود.

مدارک مورد نیاز سفر

خواندن مطالب زیر قبل از سفر توصیه می شود:

داروهای ممنوعه در مسافرت هوایی

قوانین پرواز در زمان بارداری خانم ها

ترمینال پروازهای داخلی

 بروزرسانی:1398/10/28

بلیط جت به سرعت جت


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.