rnrn

جاذبه های قشم

 معرفی برخی از جاذبه های معروف و توریستی قشم

جنگل حرا 

ریشه درختان جنگل‌های حرا در آب است و در هنگام مد، درختانی را مشاهده خواهید کرد که سر از آب بیرون آورده‌اند.جنگل حرا به دلیل مساعد بودن شرایط ویژه، زیستگاه امنی برای پرندگان مهاجر  مناطق گرمسیری است.درختان حرا آب‌شور زی هستند که هنگام مد آب دریا تا گلوگاه در آب فرو می‌رود. با خاصیت تصفیه‌ای که در پوست درخت حرا وجود دارد، بخش شیرین آب دریا را جذب و نمک آن را دفع می‌کند. درخت حرا در حقیقت یک کارخانه آب شیرین کن طبیعی و خدادادی است.جنگل حرا زیستگاه مناسبی برای نرم‌تنان، سخت‌پوستان و ماهیان پدید آورده است که منبع غذایی مهمی برای ماهیان و پرندگان وحشی هستند.بستر مرطوب جنگل حرا، محل مناسبی برای پرورش مرغان ماهی‌خوار دریایی و به‌طور مشخص ماهی‌خوار دریایی به وجود آورده و از میان دیگرگونه‌ها، مرغ باران در هنگام مهاجرت از میان جنگل حرا عبور می‌کنند.

حرا

جزیره هنگام

جزیره هنگام 45 دقیقه از قشم  فاصله دارد. برای رفتن به هنگام باید از بندرعباس به قشم بروید و از اسکله شهید ذاکری سوار ماشین شوید تا به اسکله کندالو برسید. در این اسکله با سوار شدن به قایق میتوانید به جزیره هنگام برسید. قایق سواری و تماشای ماهی‌هایی که نزدیک قایق می‌شوند و مرغان دریایی که برای شکار ماهی‌ها تا نزدیکی قایق‌تان پایین آمده‌اند، می‌تواند صحنه های زیبایی برای شما خلق کند. اگر هم با هواپیما بروید فرودگاه قشم نزدیک اسکله کندالو قرار دارد و تنها 10 کیلومتر با آن فاصله دارد. اگر از تاریخچه هنگام بخواهید این جزیره در فارسی باستان هنگاما بود. هنگام به معنی زمان و گاه است و تقریبا دولتی نبوده که به این جزیره چشم طمع نداشته باشد. پرتغالی‌ها در دوره صفوی و انگلیس‌ها در دوره قاجار این جزیره را اشغال کردند، این وضعیت تا سال 1307 ادامه داشت تا اینکه رضاشاه تصمیم به کوتاه کردن دست متجاوزان از خاک هنگام  گرفت.

جزیره_هنگام

دره ستاره ها

مردم محلی معتقدند که یک ستاره در این ناحیه سقوط کرد و به همین دلیل شکل های سنگی ایجاد کرده که با نظاره کردن مناظر احساس میکنید در یک سیاره دیگر هستید،  در واقع  این نتیجه سال های فرسایش با بارش های سنگین است. پیاده روی کوتاه از پایین دره  به بالا میتوانید طرح های مختلفی را مشاهده کنید. افسانه محلی این است که دره ستاره پر از ارواح است.

دره_ستارهها

بندر لافت

چهره طبیعی روستای لافت در میان درختان سبز گرمسیری و نخلستان های بلند، یکی از جاذبه های قشم می باشد.سبک معماری خانه های روستایی در این نقطه بسیار جالب و دیدنی می باشند.سبک معماری خانه های روستا نیز بسیار جالب و دیدنی است،وجود بادگیرهای فراوان جلوه زیبایی به این روستا داده است. 

بندر_لافت

غار نمکدان

یکی دیگر از جاذبه های جزیره قشم غار نمکدان است، که با 6 کیلومتر بعنوان طولانی ترین غار نمکی جهان شناخته شده است.ارتفاع این کوه به 340 متر می رسد.حوضچه های نمک که در اطراف کوه هستند جلوه زیبایی به این منطقه داده اند که گردشگران احساس میکنند که این منطقه از برف پوشیده شده است.در غاز نمکدان نیز به وضوح میتوانید صدای خفاش ها را بشنوید.نکته جالب توجه اینست که بسیاری از افراد بر این باورند که تنفس در این غار خاصیت دارویی دارد.

غار_نمکدان

غارخربس(خربز)

در 15کیلومتری شهر قشم روستایی با نام خربس نام دارد که در دامنه های کوه نزدیک روستا به غاری با همین نام میرسید.عمر این غار به دوره مادها نسبت داده شده است و محلی برای پرستش و ستایش الهه ی میترا ( خداب آب ) بوده است.

غار_خربس

قلعه پرتغالی

قلعه پرتقالی هاکه در انتهای شمال شرقی جزیره قشم واقع شده  در استان هرمزگان قرار دارد،این قلعه از بقایای دوران سلطه پرتقالیها در ایران به شمار .این برج طوری ساخته شده است که کلا مشرف به دریا است.قلعه پرتقالیهای قشم شامل انبارهای اسلحه، آب انبار بزرگ، اتاقهای سربازخانه، زندان کلیسا،مقرفرماندهی است.

قلعه_پرتغالی

 سایت بلیط جت مفتخر است فروش بلیط هواپیما ارزان قشم را برای مسافرین عزیز به ساده ترین شکل ممکن میسر ساخته، با خرید بلیط هواپیما قشم از تخفیف های ویژه و پشتیبانی 24 ساعته بهره مند شوید. 

بلیط جت به سرعت جت


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.