rnrn

جاذبه های گرجستان

جاذبه های گردشگری گرجستان

  

برخی از مراکز تفریح تفلیس عبارتند از :  

1-کلیسای جامع سامبا

این کلیسا که به کلیسای جامع تثلیت نیز معروف است یکی از جاذبه های گرجستان می باشد که روی تپه ای به نام الیا در کرانه چپ رود کورا واقع شده است. این کلیسا شامل 9 کلیسای کوچکتر میباشد و علاوه بر این 5 کلیسای کوچکتر دیگر هم در طبقات پایینتر ابن بنای عظیم واقع شده اند.در ساخت این بنای عظیم از مواد طبیعی استفاده شده است. کف بنا  بامرمر سنگ فرش شده است و از موزاییک جهت دکوراسیون آن استفاده شده است.

نقاشیهای ساختمان تماما توسط گروهی از نقاشان زبردست کشیده شده است . بنای کلیسا شامل برج ناقوس، اقامتگاه پادشاه گرجستان ،کارگاه ، محل استراحت و اکادمی علوم دینی میباشد. کلیسای جامع مساحتی بالغ بر 5000 متر مربع را شامل میشود حجم اشغال شده بالغ بر 137 متر مکعب بوده و در ارتفاع 84 متری  واقع است و ارتفاع ساختمانهای زیر زمینی کلیسا به 13 متر میرسد.این بنا مهمترین و بزرگترین کلیسای جامع نه تنها گرجستان بلکه کل منطقه قفقاز جنوبی میباشد و جزو بزرگترین کلیساهای ارتودکس جهان به شمار میرود که در فاصله سالهای 1995 تا 2004 میلادی به دستور اسقف اعظم گرجستان در قلب شهر تفلیس بنا شد.

2- قلعه باستانی ناریکالا

از نظر قدمت تاریخی، قلعه باستانی و کهن ناریکالا به قرن چهارم میلادی بر می‌گردد. متاسفانه قسمت عظیمی از این قلعه بر اثر فرسایش دچار ویرانی شده است و آنچه که از آن باقی مانده است به قرون 16 و 17 میلادی باز می‌گردد. هنگامی در این قلعه هستید روح تاریخ را می‌توانید بر در و دیوار آن ببینید. این قلعه شاهد تغییرات و حماسه‌های گوناگونی در طول تاریخ چند صد ساله خود بوده است.در اواخر قرن نوزدهم این قلعه تا حد زیادی مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت و قلعه نسبتا تعمیر شد. فرقی ندارد با تور ارزان گرجستان به این شهر می‌روید یا با تور لحظه آخری گرجستان، بدون شک بازدید از این قلعه برای شما خالی از لطف نخواهد بود.

قلعه-ناریکالا-تفلیس

3- پل صلح

این بنای زیبا یکی از نخستین ساختمان­های مدرنی است که پس از جنگ سرد در شهر تفلیس ساخته شد. پل صلح یک بنای بسیار زیبا و ساخته شده از شیشه و فولاد است که توسط یک معمار ایتالیایی طراحی شده است. این جاذبه گردشگری که بر روی رودخانه متخواری شهر تفلیس ساخته شده است ارتباط پارک ریکه و خیابان اریکل دوم را با یکدیگر تسهیل می­کند. اگر در تور گرجستان خود با این پل زیبا روبرو شوید باید بدانید که در یک طرف پل می­توانید به بازدید از یکی از زیباترین پارک­های پایتخت بپردازید و از طرف دیگر فرصت آن را خواهید داشت در میان کافه­ های متعدد و رنگارنگ خیابان اریکل دوم به گشت و گذارمشغول شوید.

پل صلح

4- تندیس کارتلیس ددا

کارتلیس ددا (Kartlis Deda) به معنای مادر تفلیس، مجسمه ی زنی است در بالای تپه سولولاکی (Sololaki) در گرجستان که نماد شهر تفلیس نیز شناخته می شود.

مجسمه مادر گرجستان خارج از شهر قرار دارد، اما تصویر آن از کیلومترها دورتر نیز دیده می‌شود. این مجسمه در سالگرد 1500 سالگی شهر تفلیس در سال 1958 با ارتفاع 20 متر و با فلز آلومینیوم ساخته شد.بیشتر مسافران که از تور لحظه آخری گرجستان استفاده می کنند از این بنای زیبا عکس های یادگاری میگیرند.

تندیس_کارتلیس

5- پارک متاتسمیندا

شهربازی تفلیس که به پارک متاتسمیندا (Mtatsminda Amusement Park) شهرت دارد ، بر روی تپه مشرف به شهر تفلیس ، طوری قرار گرفته است که چرخ و فلک غول پیکر آن تقریبا از همه جای شهر تفلیس مشخص است.

شهربازی تفلیس یا همان پارک متاتسمیندا حدود 800 متر از سطح شهر تفلیس بالاتر بوده و حدود 1٫5 کیلومتر مربع مساحت دارد. چرخ و فلک بسیار بلند این پارک، 80 متر ارتفاع داشته و در رتبه بندی بلندترین چرخ و فلک دنیا در مکان پنجم قرار دارد که هر دور آن یک ربع طول می کشد.

این پارک زیبا ورودی ندارد و برای عموم آزاد است ولی برای استفاده از هر کدام از بازی های آن نیاز به پرداخت هزینه جهت تهیه بلیط است. پارک متاتسمیندا از جاذبه های گردشگری گرجستان و مخصوص گردشگران تور گرجستان محسوب می شود که دیدن آن می تواند ساعات فراغت شما را هیجان انگیز و زیبا کند.

پارک_متاتسمیندا

 

برخی از مراکز تفریح باتومی عبارتند از :

1-میدان اروپا

اگر با تور گرجستان به شهر زیبای باتومی سفر کنید در ورودی شهر باتومی میدان عریض و گسترده‌ای را می‌بینید که میدان اروپا نام دارد. این میدان مهمترین و اصلی‌ترین میدان شهر باتومی محسوب می‌شود که از آن به عنوان میدان اوروپاس (Europe Square) نیز یاد می‌کنند. این میدان به این دلیل نام میدان اروپا را به خود گرفت که در هنگام ساخت آن سعی داشتند بیشترین شباهت را به شهرهای اروپایی داشته باشد. از دیگر دیدنی‌های منحصر به فرد و جذاب میدان اروپا که در بازدید از این میدان می‌توانید آنها را تماشا کنید، وجود فضاهایی برای فعالیت‌های ورزشی و فواره‌های موزیکال است که تعداد زیادی از توریست‌ها را به این میدان می‌کشاند تا از زیبایی‌های این میدان دیدن کنند و نهایت لذت را ببرند. بر فراز میدان اروپا یک بنای یادبود برجسته و بلندی را تماشا می‌کنید که به مجسمه مدئا مشهور است. مدئا، فردی بود که دلش می‌خواست گرجستان به اروپا نزدیک شود.

میدان_اِوروپاس

2- موزه‌ی استالین

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری باتومی ، موزه استالین در شهر گوری گرجستان است. شهر گوری در فاصله 68 کیلومتری شمال شرقی تفلیس پایتخت گرجستان قرار گرفته است.هرچند در شهر گوری گرجستان جاذبه های دیدنی و تاریخی زیادی وجود دارند ولی بی شک موزه استالین یکی از مشهورترین جاذبه های دیدنی و گردشگری آن است و شهر گوری را به نام استالین می شناسند، وسایلی از او به جا مانده که در این موزه به نمایش گذاشته شده‌اند و از میان آن‌ها می‌توان به تختی که او در آن می‌خوابید و همچنین یک حوله‌ی بیدخورده و وسایل شخصی او همراه با لباس نظامی با پوتین های افسری استالین اشاره کرد!در این موزه کلیه فعالیت های استالین از قبیل نامه نگاری های وی ، عکس ها و … می باشد. 

موزه_ی_استالین

3- موزه‌ی هنر آجارا

 موزه‌ای از هنرهای گرجستانی که مربوط به سده 19 و 20 میلادی می‌باشد و به اهالی هنر بازدید از این موزه سفارش می‌شود. موزه هنرهای زیبای آجارا شامل نقاشی‌های پیروسمانی و آخولدیانی و نقاشیهای روسی و اروپایی است.

موزه_ی_هنر_آجارا

4- موزه‌ فن‌آوریِ نوبل

این موزه در شهر باتومی واقع شده است و اواخر قرن نوزده و اوایل قرن بیستم که تجارت بین‌المللی نفت در این بندر رواج داشت ،ساخته شد و باتومی با سرمایه‌گذاری نوبل و روتسچایلدز در این موزه پیشتاز بود .

5- بلوار باتومی

بلوار باتومی قدیمی ترین جاذبه‌ی این شهر است که در سال 1881 ساخته شد و از همان زمان نیز با نام بلوار باتومی شناخته می‌شود.دو سال پس از شروع این پروژه سازنده این بلوار از دنیا رفت و ادامه ساخت آن را معماری فرانسوی در دست گرفت.

با گذر زمان این بلوار نیز گسترش پیدا کرد و در مقطعی از معماری اسپانیایی برای ارائه طرحی جدید کمک خواسته شد و به همین دلیل طول بلوار چند کیلومتر افزایش پیدا کرد.امروزه طول این بلوار به 7 کیلومتر می‌رسد که به دو بخش قدیمی و جدید تقسیم می شود.

بلوار باتومی

 

بلیط جت به سرعت جت


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.