rnrn

سفر به ازمیر

ازمیر

بعد از استانبول و آنکارا میتوان گفت ازمیر بزرگترین شهر ترکیه می‌باشد. شهری ساحلی که در کناره دریای اژه قرار دارد. درست است که ازمیر به اندازه شهرهای دیگر ترکیه مثل آنتالیا، کوش آداسی و یا استانبول شهرت نداشته باشد ولی شهری دنج و آرام است که برای زندگی مناسب می‌باشد. می‌توان گفت از همهمه به دور است و برای رفع خستگی و فارغ از دوندگی‌های روزمره ازمیر شهر مناسبی می‌باشد. از طرفی نمایشگاه‌ها و کنگره های صنعتی علمی و تجاری زیادی در ازمیر برگزار می‌شود و دانشگاه‌های معتبری در آن قرار گرفته که یکی از آن‌ها دانشگاه صنعتی ازمیر می‌باشد و رشته های فنی و مهندسی در آن تدریس می‌شود.

سواحل زیبایی که در جنوب ازمیر قرار دارد از جاذبه‌های توریستی آن به شمار می‌روند. از دیگر جاذبه هایی که بسیاری از گردشگران آن را توصیه می‌کنند Alsancak می‌باشد که در منطقه Konak   ازمیر قرار گرفته است و از سواحل جنوبی ازمیر تا خلیج آن امتداد دارد و برای به نمایش گذاشتن معماری تاریخی و شهری آن الحق که مناسب است! ساحل آن مکانی بسیار مناسب برای پیاده‌روی می‌باشد و منظره‌ای از دریا را در این مسیر مشاهده خواهید کرد.

                              ازمیر

 فرودگاه ازمیر:

 یا فرودگاه عدنان مندرس که تاسیس آن در سال 1984 آغاز و در سال  1987 به اتمام رسید و در همان سال نیز از این فرودگاه بهره برداری کردند. این فرودگاه جر فرودگاه های نوساز ترکیه می‌باشد ولی با این وجود یکی از اصلی ترین پایگاه های تردد و حمل ونقل گردشگران داخلی و خارجی ازمیر به حساب می آید. این فرودگاه مساحتی به وسعت 7.518.875 متر مر بع دارد و دو سایت 3.240 متری را در بر میگیرد. فرودگاه عدنان مندرس به یادبود یکی از نخست وزیران فقید و سابق کشور ترکیه ساخته و نام گذاری شد. این فرودگاه از نظر تردد در رتبه  5 فرودگاه های ترکیه قرار دارد. از نظر جغرافیایی در 18 کیلومتری جنوب ازمیر قرار گرفته و در مسیر طی کردن این فرودگاه و یا بالعکس ، مسافران از شهرهای  تاریخی مانند، سلجوک، افسوس و پاموک کاله عبور می‌کنند.

فرودگاه ازمیر-بلیط جت برای سفر به ازمیر و شهرهایی که در اطراف آن قرار دارند از شهرهای مختلف ایران و پروازهای مستقیم از فرودگاه امام خمینی و فرودگاه بین المللی تبریز وجود دارند. شرکت هواپیمایی ماهان از فرودگاه امام خمینی، هواپیمایی قشم ایر از فرودگاه امام خمینی ، هواپیمایی ترکیش از فرودگاه بین المللی تبریز ، فری برد ایرلاینز از فرودگاه امام خمینی ، هواپیمایی معراج از فرودگاه امام خمینی و هواپیمایی تابان از فرودگاه امام خمینی به مقصد ازمیر در روزها و ساعات مختلف پرواز میکنند.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.