rnrn

بهترین زمان برای سفر به ترکیه

بهترین زمان برای سفر به ترکیه

آگاهی داشتن از بهترین زمان برای سفر به ترکیه دغدغه ی بسیاری از مسافران و توریست ها می باشد. استانبول و بخش اروپایی ترکیه تابستان های گرم و زمستان های سرد همراه با برف را تجربه می کنند. بهار و پاییز، بهترین زمان برای سفر به ترکیه و بازدید از استانبول و مناطق دیگر است. در این فصل ها دمای هوا خوشایند و آسمان صاف است. موقعیت استانبول در نزدیکی دریا به این معنی است که می تواند مخصوصاً در زمستان یک شهر بادی باشد.

سواحل اژه و مدیترانه هر دو از یک آب و هوای معمولی مدیترانه ای برخوردار هستند که مشخصه ی آنها زمستان های معتدل و تابستان های گرم است. همین امر باعث می شود استراحتگاههای ساحلی مارماریس، آنتالیا و کوش آداسی به مقصدهای پرطرفدار در تمام طول سال تبدیل شوند. بیشتر بارندگی ها در زمستان در کنار ساحل رخ می دهد؛ بنابراین ماه های تابستان گرم و خشک باقی می مانند. پس بهترین زمان برای سفر به ترکیه آوریل و می می باشد زیرا هرچه بیشتر به شرق ترکیه سفر می کنید، با تابستانهای بسیار گرم و خشک به اوج 40 درجه سانتیگراد و زمستانهای بسیار سرد با بارش برف شدید روبرو می شوید.در نهایت بهترین زمان برای سفر به ترکیه اول بهار، بعد پاییز، تابستان و در نهایت زمستان است.

 بهترین زمان برای سفر به ترکیه

 بهترین زمان برای سفر به ترکیه از نظر آب و هوایی

بهترین زمان برای سفر به ترکیه از نظر آب و هوایی اردیبهشت و خرداد، مهر، آبان تا اواسط آذر ماه است.

فصل بهار از این بابت بهترین زمان برای سفر به ترکیه است، چرا که با جمعیت کمتری از مسافران روبرو می شوید، طبیعت بسیار زیبایی را مشاهده می کنید، با زندگی مردم محلی بهتر آشنا می شوید، هوا در سراسر کشور معتدل است و در اواسط روز هوا خنک و دمای هوا 20 درجه سانتیگراد است و روزها طولانی تر هستند. ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد (مارس،آوریل،مه) بهترین زمان برای سفر به ترکیه هستند. بعد از بهار، پاییز بهترین زمان برای سفر به ترکیه است. در ماه های مهر، آبان و آذر(سپتامبر، اکتبر، نوامبر) هوا معتدل و عالی می باشد. روزها کوتاهتر است و بارش باران در ماه اکتبر آغاز می شود. اگر دوست دارید طبیعت منحصر به فردی را مشاهده کنید و مکان های تاریخی بسیار زیبایی را کشف کنید، بهترین زمان برای سفر به ترکیه و برای تفریح کردن آبان ماه می باشد.

 بهترین زمان برای سفر به ترکیه

 ازمیر، خوش آب و هواترین شهر ترکیه برای سفر

ازمیر، خوش آب و هواترین شهر ترکیه شناخته شده است. این سوال برای خیلی ها پیش آمده که خوش آب و هواترین شهر ترکیه کدام است. زمان سفر به ترکیه فراموش نکنید که حتما از ازمیر هم دیدن کنید. خوش آب و هواترین شهر ترکیه، ازمیر، همچون استانبول یکی از شهرهای بزرگ ترکیه است.درست است که استانبول نیز از آب و هوای خوبی برخوردار است ولی نه به اندازه ی ازمیر. ازمیر یک شهر توریستی است که طبیعت بسیار بکر و دیدنی دارد. مناطق تاریخی و توریستی زیادی در شهر ازمیر وجود دارد. شاید فکر کنید خوش آب و هواترین شهر ترکیه، آنتالیا می باشد ولی بهتر است بدانید آنتالیا تابستانی بسیار گرم دارد و استانبول زمستانی بسیار سرد و برفی دارد. بهترین زمان برای سفر به ترکیه و بازدید از ازمیر فروردین و اردیبهشت می باشد.

فستیوال های مشهور ترکیه

فستیوال های مشهور ترکیه زیاد هستند. همانطور که گفته شد بهترین زمان برای سفر به ترکیه بهار و پاییز است به این خاطر که می توانید فستیوال های زیادی را تجربه کنید.

خرید بلیط استانبول

استانبول به عنوان پایتخت فرهنگی ترکیه، در طول سال میزبان تعدادی از جشنواره های هنری است؛ در حالیکه استراحتگاه های ساحلی میزبان برنامه های تفریحی از جمله مسابقات مجسمه سازی ماسه ای و بادبادک هستند.

ترکیه چیزی بیش از یک فرهنگ جذاب و چشم انداز خیره کننده ارائه می دهد. ترکیه اساساً به عنوان خانه ای برای تعطیلات و جشنواره های مختلف در نظر گرفته شده است. بهترین زمان برای سفر به ترکیه و دیدن فستیوال ها اردیبهشت و خرداد است. فستیوال های مشهور ترکیه برای کمک به توسعه کشور و نشان دادن تصویری مدرن تر از ترکیه برگزار می شوند.

 بهترین زمان برای سفر به ترکیه

 

انواع فستیوال های مشهور ترکیه

فستیوال های مشهور ترکیه شامل - فستیوال های موسیقی ، مسابقات ورزشی خارج از منزل ، رویدادهای زندگی شبانه ، فستیوال های فرهنگی ، فستیوال های مذهبی است. جدا از فستیوال های محلی که تقریباً در هر شهر این کشور برگزار می شوند ، بسیاری از فستیوال های مشهور ترکیه که از نظر بین المللی محبوب هستند در شهرهای مهم مانند آنکارا ، استانبول ، آنتالیا و ازمیر برگزار می شوند.

استانبول مرکز اصلی فستیوال ها است. سعی کنید بهترین زمان برای سفر به ترکیه را انتخاب کنید. در طول هفته های بهار، جشنواره های موسیقی مختلفی در استانبول برگزار می شود.  

فستیوال Ahirkapi Hidirellez: در این فستیوال فرا رسیدن بهار را جشن می گیرند و مانند جشن چهارشنبه سوری ایران روی آتش می پرند.

فستیوال Dervish Whirling Mevlana: این فستیوال برای بزرگ داشت مولانا، صوفی بزرگ برگزار می شود. یکی از مشهورترین فیلسوفان جهان و پدر فرقه مولوی است. در فستیوال دراویش Whirling Mevlana ، موسیقی ، رقص ، گوش دادن و تجربه معنوی در حین رقص دراویش با هم ادغام می شوند. این یکی از فستیوال های معروف ترکیه است.این فستیوال در استانبول و در اردیبهشت - بهترین زمان برای سفر به ترکیه - برگزار می شود.

فستیوال های مشهور ترکیه

فستیوال کشتی روغن: آیا می دانید کشتی روغن چیست؟ برای خیلی ها ممکن است این ایده به نظر یک شوخی به نظر برسد، اما واقعیت دارد. در این فستیوال کشتی گیران شلوارک چرم مشکی می پوشند و بدن خود را غرق در روغن زیتون می کنند و کشتی می گیرند. این فستیوال در اواخر خرداد ماه برگزار می شود به همین خاطر فصل بهار بهترین زمان برای سفر به ترکیه است.

ارزان ترین زمان سفر به ترکیه و قیمت بلیط ترکیه

ارزان ترین زمان سفر به ترکیه فصل بهار و پاییز است بنابراین بلیط ترکیه نیز ارزان تر است چون بهترین زمان برای سفر به ترکیه هستند. بلیط ترکیه در این فصل ها به دلیل متقاضی زیاد ارزان تر است. تورها برای جذب مسافر در رقابت هستند و بلیط ترکیه را ارزان تر می فروشند. بلیط ترکیه در اواخر آذز ماه و زمستان گران تر می شود. خیلی ها تصورشان بر این است که بلیط ترکیه باید در زمستان ارزان تر باشد ولی اینطور نیست. چون مسافر کمتر است آژانس های هواپیمایی بلیط ترکیه را دو برابر قیمت واقعی می فروشند.

بهترین زمان برای سفر به ترکیه

 

بلیط جت به سرعت جت


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.