rnrn

تفاوت بلیط چارتر و بلیط سیستمی هواپیما

تفاوت بلیط چارتر و سیستمی هواپیما

  امروزه با رشد و پیشرفت وسایل نقلیه، مردم برای مسافرت کاری یا سیاحتی، سریع تر و راحت تر به مقصد خود می رسند. از میان وسایل نقلیه، هواپیما سریع ترین وسیله است و برای زمان های حساس و یا برای مسافرت به مقاصد خیلی دور انتخاب مناسب تر و به صرفه ای است. اگر تا به حال خودتان تجربه خرید آنلاین بلیط هواپیما داشته اید حتما با واژه های بلیط چارتر و بلیط سیستمی مواجه شده اید. آژانس­های مسافرتی غالبا در حین فروش بلیط هواپیما، لزومی نمی بینند که مشتری را با این اصطلاحات آشنا کنند. با ما همراه باشید تا هر یک از بلیط چارتر و بلیط سیستمی هواپیما و تفاوت آن ها را برای شما شرح دهیم تا ازین پس با آگاهی بیشتر بلیط هواپیما خریداری کنید.

 رزرو بلیط هواپیما

بلیط سیستمی هواپیما

قیمت این بلیط ها از طرف خود شرکت هواپیمایی تصویب می شود و در آژانس های مسافرتی، سایت ها و دفاتر فروش بلیط، به همان قیمت عرضه می شود. البته هر آژانس هوایی مجاز است متناسب با کلاس پرواز و خدماتی که ارائه می دهد، تا 30 درصد بیشتر از قیمت مصوب، بلیط هواپیما عرضه کند ولی در صورتی که یک آژانس فروش بلیط، بلیط هواپیما با قیمت بیشتر از این تعرفه  ارائه دهد، مرتکب تخلف شده.

 مزیت بلیط سیستمی

 بلیط های سیستمی چه مزیت هایی دارد؟

گاهی وقت ها برای یک فرد کار فوری پیش می آید و نمی تواند به پرواز خود برسد مجبور می شود سفر خود را کنسل کند. در این حالت بلیط هواپیما و هزینه صرف شده از طرف آن شخص چه می­شود؟

 

از مزیت های بلیط های سیستمی می توان به قابل استرداد بودن آن ها اشاره کرد، به این معنی که هر وقت از پرواز خود منصرف شوید با کسر درصدی از هزینه بلیط خریداری شده، پول شما پس داده می­شود. خوبی دیگر این بلیط ها آن است که قیمت بلیط هواپیما برای افراد در سنین مختلف متفاوت است. در واقع اگر با خانواده یا با مجموعه ای از افراد با سنین کم قصد سفر دارید بهتر است بلیط سیستمی تهیه کنید چون برای شما به صرفه تر خواهد بود. 

بلیط چارتر هواپیما  

چارتر به معنای اجاره کردن است و بلیط چارتری همان طور که از معنای آن پیداست، خرید عمده صندلی های هواپیما است

بعضی از آژانس های مسافرتی در روزهای اول فروش بلیط هواپیما، تمام یا بخشی از صندلی ها را پیش خرید می کنند و قیمت بلیط را خودشان تعیین می کنند به همین دلیل گاهی ممکن است شما بلیط هواپیما را با نصف قیمت بلیط سیستمی بخرید.

 قیمت این بلیط ها همیشه در حال تغییر است و معمولا نسبت به بلیط های سیستمی قیمت پایین­­تری دارند و در روزهایی که حجم مسافرت ها کم می شود، قیمت این بلیط ها متناسب با تقاضا کمتر می شود.

بلیط چارتر هواپیما

 البته لازم به ذکر است که این بلیط ها در روزهایی مثل نزدیک عید و تابستان که تقاضای خرید بلیط هواپیما بالا است، ممکن است قیمت بالاتری داشته باشند. در این روزهای شلوغ،  قیمت بلیط چارتر برابر قیمت بلیط سیستمی و حتی گران تر از آن می شود چرا که آژانس هوایی از فروش رفتن بلیط های خود اطمینان دارند.

 نکته دیگر آن که هر چقدر به زمان پرواز نزدیک می­شوید و هواپیما همچنان صندلی خالی داشته باشد، قیمت این بلیط ها به شدت پایین می­آید.

از دیگر تفاوت بلیط چارتری با بلیط سیستمی این است که بر خلاف بلیط های سیستمی، بلیط چارتر قابل استرداد نبوده و نمی توان آن را لغو کرد. علاوه بر این، قیمت بلیط چارتر برای تمام افراد در همه سنین و شرایط یکسان است.  

 

اطلاعات بیشتر در مورد بلیط هواپیما

مراحل خرید بلیط هواپیما در سایت بلیط جت

بلیط جت به سرعت جت

تاریخ انتشار:1398/09/11


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.